Ne Ne každá žena je ochotná denně před zrcadlem malovat na svoje víčka linky. Příliš mnoho práce, nejistý výsledek. Přitom oční linky dokáží s výrazem tváře zázraky. Jak na to, abychom se naučily linky vykouzlit samy doma? A kdy je naopak lepší podstoupit permanentní make-up linek?
Jsou oční linky opravdu nutné?
Možná vás hned napadá otázka, jestli vážně musíte trávit čas líčením linek. K čemu jsou vlastně dobré? Budete se ale divit, kolik toho dokáží vylepšit. Linka na horním víčku dokonale rozjasní naše oči. Pohled je hlubší a výraznější, vynikne barva očí i jejich tvar. Řasy podmalované tmavou barvou budou vypadat hustší a delší. Dobře nalíčená linka navíc zvládne malé optické zázraky s našima očima.
- Malé oči dokáže zvětšit tlustá linka. Směřujte ji od vnitřního koutku a rozšiřujte ji směrem k vnějšímu. Nesnažte se obmalovat linkou tvar oka, ale protáhněte špičku nahoru k obočí. Můžete taky experimentovat s bílou barvou, která oko zvětší. Naneste ji na vnější linku a případně i pod horní řasy a nechte své oči rozzářit se.
- Velké oči pomůže zmenšit černá barva nanesená jen v tenké lince. Ani tady nekončete u vnějšího koutku oka, ale prodlužte linku nahoru. Velké oči si můžou dovolit mít nalíčenou i černou spodní linku, která také dokáže kukadla udělat menšími.
Musí být linka jen černá?
Pokud se bojíte, že černá oční linka bude příliš výrazná a nebude se hodit pro denní nalíčení, pak můžete strach s klidem odložit. V módě je totiž experimentovat s barvami a není hřích zkusit modrou, bílou, zlatou, červenou, hnědou i zelenou oční linku. Světlé barvy naše oči rozjasní a také zvětší. Budeme vypadat mladší a hravější. Černou linku si pak můžeme schovat na večerní líčení, kde potřebujeme vytvořit perfektně elegantní look.
A co na to budu potřebovat?
Nalíčit dobře oční linku opravdu není snadné. Chce to pevnou ruku a taky dost tréninku. Pořiďte si kvalitní linky, které se nerozmažou, sotva je nanesete. Ideální jsou voděodolné nebo dlouhotrvající.
Pokud si přejete vykouzlit tak zvaný efekt kočičích očí, kdy je linka na vnější straně silná a prodloužená nahoru, zvolte tekuté linky. Pokud si raději líčíte tenkou, méně nápadnou linku a to i na spodní víčko, kupte si tužku na oči.
Kajalová tužka je nejjednodušší na aplikaci, ale také má nejmenší výdrž. Dobrou cestou pro začátek jsou linky ve formě fixu, který vydrží déle a pořád se s ním lehce pracuje. Nejtěžší na naučení jsou tekuté nebo gelové linky, jejich pigment ale zůstane na víčku nejdéle.
Návod, který líčení ulehčí
Jakmile máme potřebné vybavení, můžeme se pustit do samotného líčení. Základem je dobré světlo a opora loktu. Lehce zakloníme hlavu, roztáhneme víčko do strany a začneme nanášet pigment od středu ven. Teprve potom domalujeme vnitřní koutek.
U vnějšího koutku linku vedeme nahoru, tak aby se stala prodloužením spodní linie oka. Poté dokreslíme horní část linky a až naposledy vyplníme střed. Jakmile máme nalíčené obě oči, zkontrolujeme symetrii přímým pohledem do zrcadla.
Jestli vás nebaví pořád líčit to stejné, inspirujte se u slavných osobností, které s očními linkami experimentují do sytosti.
Co když mě to nebaví?
Není se čemu divit. Nalíčit dobré oční linky je jednou z nejdelších částí make-upu. Pokud vás nebaví se s linkami každý den piplat, neznamená to, že na ně musíte rovnou zapomenout. Řešením pro vás bude permanentní make-up.
Kosmetolog vytetuje pigment do horní vrstvy kůže, takže efekt není na celý život, ale vydrží poměrně dlouho, i několik let. Každé ráno se tak budete probouzet upravená, denní líčení se usnadní a zkrátí, oči zůstanou výrazné a jasné. To vše je odměna za podstoupení procedury, která nemusí být každému příjemná.
Bolesti se ale bát nemusíte. Na víčka se nanáší znecitlivující krém, který vnímání jehličky sníží. Permanentní linky ocení všechny ženy, které dbají na svůj vzhled, jsou zvyklé se líčit a rády ušetří čas. Pomůžou i sportovkyním, protože je nesmyje pot, voda ani odličovadlo. Permanentní linky se nikdy nerozmažou a zůstanou vždy čerstvé.
Jste zvyklé malovat oční linky? A přemýšlely jste už o tom, usnadnit si to permanentním make-upem?