Není navěky, ale vydrží až dva a půl roku. Řeč je o tetovaném obočí. Vláskování je skvělým řešením pro všechny, kteří přišli o své obočí nebo ho chtějí mít krásné 24 hodin denně. Výdrž takto zvýrazněného obočí můžeme my sami podpořit správnou péčí. Jak na to?

Před procedurou pozor na kávu, slunce i kosmetiku

Nejen následná péče, ale také naše příprava na proceduru je zásadní v tom, jak dlouho zůstane pigment aktivní, než ho tělo vstřebá.

Důležité je, aby naše tělo bylo v co nejpřirozenějším stavu. To znamená, že krev by neměla být zředěná kofeinem, alkoholem ani kořeněným jídlem alespoň den před zákrokem. Nechtěný účinek na krev má i kouření nebo vysoká fyzická aktivita.

Pozor na léky, které ředí krev, a na antibiotika. Oboje je měsíc před stanoveným termínem nežádoucí. To platí i pro vylepšování obličeje botoxem či chemickým peelingem.

Několik týdnů dopředu si musíme odepřít opalování a různé přípravky na zlepšení stavu pokožky, podpoření růstu chloupků atd. Pár dní před podstoupením metody je lepší vzdát se výživových šoků, které dávají našim vlasům a nehtům různé doplňky stravy.

Zásady pro úspěšné hojení po proceduře

O tom, jak se o pokožku po prodělání procedury starat, nás podrobně informuje make-up artista. Zásadní jsou hygienická pravidla a užívání doporučených léků.

  • Naplánujte si samotný zákrok na dobu, kdy si můžete dopřát klid. V nejbližších dnech by nás neměly čekat žádné důležité schůzky, protože oblast obočí bude zarudlá.
  • Kolem obočí si první týden nesmíme nanášet žádný make-upPečující i dekorativní kosmetika nejsou doporučené po celou dobu hojení.
  • Během hojení se nám budou tvořit stroupky, které si nesmíme škrábat, loupat ani strhávat. To by mělo za následek vytrhnutí barvy i zjizvení.
  • Veškeré výživové přípravky či séra, která na hojící se oblast můžeme aplikovat, roztíráme pomocí vatové tyčinky nebo tamponu.
  • Obočí by během hojení nemělo přijít do kontaktu s vodou. Vlasy si proto musíme umývat šetrně s hlavou nakloněnou dolů a ve sprše obecně nezůstávat příliš dlouho kvůli vzrůstající vlhkosti. Nepřípustné jsou návštěvy bazénu, sauny či lázní v době 3 týdnů od procedury. To vše může způsobit předčasné odloupnutí stroupku.
  • Pokud pokožka přijde do styku s vodou, nesmíme stroupky ručníkem otírat, ale jen lehce vlhkost nasát.
  • Měsíc po podstoupení tetování je nezbytné vyhnout se přímému slunečnímu záření a záměrnému opalování. Proto je lepší naplánovat si návštěvu artisty mimo horkou letní sezónu. Obecně se doporučuje obočí chránit před UV zářením po celou dobu, kdy je pigment v pokožce aktivní. Stačí si oblast poctivě mazat opalovacím krémem, aby barva nebledla a neztrácela se zbytečně rychle.
  • Pozor na zvýšenou fyzickou aktivitu několik dní po mikropigmentaci.
  • Musíme odolat pokušení si sahat na obličej a hojící se oblast a spát na obličeji. Důležité je také měnit pravidelně povlaky na polštáři a ručníky.
  • Aby procedura mohla být považována za dokončenou, musíme absolvovat nejméně jedno korekční sezení v době od 1 do 3 měsíců od první návštěvy. Během korektury se doladí nedostatky tak, aby výsledek byl co nejlepší a vydržel déle.

Co je to vlastně vláskování obočí?

Kdo se rozhodne pro permanentní obočí, má na výběr ze dvou metod. Tou první je metoda pudrového (nebo také stínového) efektu, po které naše obočí vypadá tak, jako když si ho domalujeme stíny. Pudrová metoda se hodí pro ty, kteří chtějí dodat hustotu a sytost přirozené barvě svého obočí.

Vláskování je novější technikou, během které se každý chloupek tetuje zvlášť, může se hrát s jeho tloušťkou a zbarvením, takže výsledný efekt je téměř nerozpoznatelný od přirozeného obočí. Zkrátka vytetujeme 3D obočí. Tuto metodu ocení ti, kteří chtějí zamaskovat chybějící části nebo jizvy, nebo přišli o celé obočí.

Make-up artistka modeluje každý chloupek jednotlivě pomocí jehliček. Takto vytetované obočí může vydržet ještě déle než stínované obočí a nezřídka se za něj také účtuje o něco vyšší cena.

Přemýšlíte nad tetováním obočí? Nebo s ním už zkušenost máte?

Jan Petrásek