Zdají se vám poplatky za parkování na letišti až moc vysoké? A tak přemýšlíte, kam své vozidlo po dobu vaší nepřítomnosti zaparkovat, abyste se vyhnuli těmto nepříjemným výdajům, které byste raději utratili při svých dovolenkových radovánkách? Hledat parkování u letiště Praha zdarma, nejčastěji na pražských ulicích, totiž nemusí být úplně dobrý nápad. Existují i lepší a bezpečnější možnosti pro vaše vozidlo. 

Ulice není dobré místo pro dlouhodobé parkování

Zaparkovali byste auto v jakékoliv ulici ve vašem městě? Nebo i vy ve vašem okolí máte místa, kterým se raději vyhnete? Třeba proto, že víte, že v blízkosti je zastrčený bar s podivnou klientelou? Nebo tam, kde víte,  že ta na pohled klidná silnice se na pár hodin denně promění ve velmi frekventované místo, odkud podélně zaparkovaná auta velmi často odjíždějí se šrámy od neopatrně projíždějících řidičů?

Tak proč riskovat, že přesně na takovém místě odložíte svoje auto, protože neznáte zdejší situaci? A to ještě na několik dlouhých dnů vaší dovolené.

Praha má největší podíl odcizených aut v České republice

Ať se vám to líbí nebo ne, Praha také patří mezi nejrizikovější místa pro vaše auto. Z celkového počtu případů připadlo v roce 2020 celých 23% právě na Prahu. Tedy téměř čtvrtina všech aut odcizených v Česku byla ukradena právě v tam. 

Opravdu se vám chce zkoušet tím své štěstí tímto způsobem? Ušetřit se dá i jinak. Třeba správným výběrem parkoviště. 

Parkování přímo na letišti nemusí být jedinou možností

Možná se vám zdá, že máte na výběr jen dvě možnosti. Parkování někde na ulici nebo v areálu letiště. To však není pravda. Vzhledem ke vzrůstajícímu zájmu o letecké dovolené, vzniklo v okolí pražského letiště mnoho alternativních parkovišť, která můžete využít stejně dobře jako to přímo na letišti.  

Když nechcete platit za možnost parkování přímo na letišti, mohou být tato parkoviště ideálním řešením vaší situace. 

Hlídané parkoviště je sázka na jistotu

To, že za parkování platíte, automaticky neznamená, že vaše auto bude také pod dozorem. Nejlepší možností, kterou můžete pro svůj klid i bezpečnost svého vozu zvolit, je najít si parkoviště, kde je v poplatku obsaženo nejen parkovací místo, ale i to, že vám jej po dobu vaší nepřítomnosti ohlídají. Vy získáte klid na duši a vaše auto bezpečné stání, které jej ochrání před vandaly i krádeží. 

Proč je výhodné tyto parkoviště zvolit

  • Dobrá cenová nabídka – poplatky jsou velmi příznivé a vy se nemusíte bát, že budete muset platit částku, která by se rovnala další menší dovolené. 
  • Bezpečnost – když zvolíte hlídané parkoviště, budete mít jistotu, že se se svým autem znovu shledáte.
  • Komfort – nečeká vás žádné strastiplné cestování s kufry městskou hromadnou dopravou. Z parkoviště vás na letiště odveze auto firmy, u které jste si parkovací místo zarezervovali.

S hledáním pomohou i srovnávače

I v případě parkovišť je potřeba být obezřetný. Ne všechny poskytují dobrý standard a kvalitní služby. S výběrem vám mohou pomoci i srovnávače parkování. Zde si totiž můžete přečíst recenze, ale svoje místo si zde rovnou rezervovat i zaplatit. Tím budete mít jistotu nejen garantovaného stání, ale i ceny. 

A na co si dát při hledání parkoviště pozor:

  • Aby se jednalo o hlídané, a ne pouze o placené parkoviště.
  • Dobré je, když má parkoviště pojištění proti standardním nebezpečím. 
  • Recenze i fotky odstavné plochy pomohou s výběrem.
  • Zjistit si, zda parkoviště nabízí také odvoz a vyzvednutí na letišti při příletu. A zda je toto zahrnuto v ceně poplatku nebo se jedná o službu, která se platí extra. Kvalitní parkoviště nabídne odvoz zdarma.

A vy už se o své auto nebudete muset strachovat. Pouze si užívat své zasloužené dovolené. Už máte všechno sbaleno?

Jan Petrásek