Čistící mléka, gely, oleje, čisticí pěny… také se v jejich záplavě ztrácíte? Pravda, jakmile přijde řeč na čištění pleti, máte na výběr opravdu velké množství produktů. Znalost rozdílů mezi jednotlivými typy vám je umožní filtrovat a usnadní hledání toho nejvhodnějšího beauty pomocníka. V následujících řádcích vám proto pomůžeme zmatek ohledně pleťových čistících přípravků rozluštit, abyste už nikdy nesáhli vedle! 

Kvalitní složení v první řadě 

Čištění pleti je základem každé správné kosmetické rutiny. A mohli bychom dodat, že clean složení produktů, které si k tomu vezměte, je jeho nedílnou součástí. Proto se nejdříve ujistěte, že přípravky, ze kterých vybíráte, neobsahují nic, co by vaší pleti mohlo ublížit. Myslíme tím zejména alkohol, parabeny nebo umělá barviva a parfémy. Pak už jen zbývá vybrat svého favorita mezi následujícími:

  • Gelové čisticí přípravky 
  • Krémové čistící produkty
  • Čistící pěny 
  • Čistící pleťové oleje
  • Micelární vody 
  • Čistící tyčinky a tuhá mýdla

Gelové čisticí přípravky

Většinou jsou čiré gelové přípravky určeny k hloubkovému čištění. Díky svým antiseptickým a exfoliačním vlastnostem účinně odstraňují ucpané póry, odstraňují přebytečnou mastnotu a ničí bakterie způsobující akné. Máte problematickou a mastnou pleť? Pak právě toto by měla být vaše volba! 

Krémové čisticí přípravky

Čisticí krémy a mléka coby přípravky svěží konzistence jsou obvykle jemnější a hydratovanější než jiné čisticí prostředky. A to je přesně to, po čem suchý nebo citlivý typ pleti touží. Pokožku očišťují šetrně, aniž by ji zbavovaly přirozených olejů. Máte rádi dvojí čištění? Tyto produkty budou také skvělým druhým krokem!

Čistící pěny 

Kdo by jejich jemné a nadýchané bublinky nemiloval! Tihle gentlemani mezi čistící kosmetikou představují takový přechod mezi gelovými a krémovými produkty. Díky tomu jsou skvělé pro smíšenou pleť. Odstraňují přebytečnou mastnotu stejně účinně jako gelové čisticí přípravky, zatímco se mistrovsky postarají také o její hydrataci. 

Čistící pleťové oleje 

Nanést na mastnou pleť ještě více oleje. Nesmysl? Naopak, trefa do černého! Kožní maz a čistící oleje jsou z pohledu chemie v podstatě totožné. Poté, co se spolu smísí, je oba jednoduše opláchněte, aniž by pokožka při tom dostala zbytečně zabrat.

 Čistící produkty na olejové bázi nejenže představují šetrný způsob, jak odstranit nečistoty ucpávající póry a zbytky make-upu bez vysušování pleti. Pečují o ochrannou kožní bariéru a pomáhají harmonizovat produkci vlastního séba. Trápí vás akné? Tak jim dejte šanci!

Micelární vody

Micelární vody obsahují „micely“, drobné molekuly lipidů suspendované v měkké vodě, které působí jako magnet na mastnotu, nečistoty a make-up. Kvalitní micelárky, které jsou šetrné a neobsahují alkohol, jsou bezpečné pro všechny. Jsou dokonce velmi účinné i při stahování pórů. Vyhovují ale zejména citlivějším typům.

Čisticí tyčinky a mýdla 

Hledáte alternativu k tradiční čisticí kosmetice? Myslíte na udržitelnost nebo jste nenapravitelný minimalista? Pak tuhé čistící tyčinky a mýdla dobudou i vaše srdce. Na rozdíl od běžných tělových mýdel mají vyladěnější složení, aby váš obličej nezbavily přirozených olejů. Jsou skvělou volbou hlavně pro ty, kteří mají suchou pleť. 

Čistící přípravky se postarají nejen o odstranění nečistot, potu a make-upu. Umožní pleti dýchat, obnovovat se a regenerovat. Připraví také její bezchybný povrch, který pomáhá dalším produktům péče o pleť proniknout hlouběji do pokožky a účinněji plnit své úkoly. Čištění jako první krok vašeho beauty rituálu je důležité zvládnout ještě předtím, než začnete přemýšlet o sérech a krémech. A vy teď už víte jak! 

Po kterém beauty hrdinovi sáhnete?

Jan Petrásek