Narozeniny, oslavy nebo firemní večírky často spojuje jedna věc. A tou je dort. Příprava takového večírku může zabírat hodně času a plánování. Abychom organizací neztrácel příliš mnoho času a vše bylo efektivní, rozvoz dortu Praha nám může ušetřit čas. Pojďme se podívat, jak můžeme náš příští večírek uspořádat.

Tip: Jak připravit kvalitní událost snadno?

Ať už pořádáte malou akci nebo třeba chystáte uvítání pro svatební hosty v hojném počtu, je vždy dobré si udělat seznam věcí, na které bychom neměli zapomenout. Kulturní akce jsou události, které sice není složité vymyslet, ale zařizování může přinášet určité komplikace. K nim patří:

  • Zajištění lokality nebo podniku
  • Vytvoření seznamu hostů
  • Zajištění občerstvení 
  • Harmonogram akce

Při těchto činnostech se může stát, že narazíme na nějakou komplikaci nebo zdržení. Co je lékem na zdržení? Dobré plánování a také nedělat vše svépomocí.

Na organizování akce by se měli podílet lidé, kteří umí řešit nečekané situace a také mají manažerské schopnosti. Dost často se totiž dostáváme do kontaktu s jinými společnostmi a jedinci, které je třeba koordinovat.

Na co bychom rozhodně neměli zapomenout?

Přípravy nás mohou zahltit a pak se nám něco vytratí z hlavy. Abychom takové situace minimalizovali, je dobré si vytvořit seznam úkolů. I ti nejšikovnější jedinci zapomínají a zároveň potřebují naplno využívat svou mozkovou kapacitu. Tomu hlava plná povinností příliš nesvědčí. Pokud máme opravdu hodně povinností, je rozumné některé činnosti delegovat.

Proč mazat tisíc chlebíčků, když je může připravit cateringová společnost? Kvůli čemu jezdit pro dort oslavence, když jej můžeme nechat dovézt? Každá činnost, kterou budeme dělat sami nás může rozptýlit a veškerá nesoustředěnost příliš nepomáhá dobrým výkonům.

Jak připravit dort, který všem vyrazí dech?

Dort bývá ústředním symbolem naší akce. Oslavenec nebo důležitá osoba je v určité chvíli středem pozornosti a je mu donesen dort. Ten má samozřejmě svou symboliku. Proč se daruje? Teorií existuje několik. Jeden z důvodů může být například historický význam sladkostí a cukru obecně. Pokud jste dříve našli med nebo sladké jídlo, získali jste navíc zdroj energie. 

Narozeninový dort může být symbolickým zdrojem extra energie do nového roku. To samé platí i pro dorty oslavující různé projekty a další důležité činnosti. Pomocí dortu můžeme také vyjádřit podstatu nebo určitou vlastnost oslavence. A díky kreativitě cukrářů si můžeme vymyslet téměř cokoliv a naše přání se zhmotní v podobě jedinečného dortu. 

Připravujeme soukromou akci nebo veřejné setkání?

V případě, že jde o soukromou akci mezi přáteli nebo v okruhu známých, je vše jednodušší. Nicméně i tak nás čeká poměrně nelehký úkol. Každá akce potřebuje jasně dané místo, kam mohou návštěvníci zajít a podívat se na všechny důležité informace.  Ideálním pomocníkem v takové situaci je Facebooková událost

Tip: Jak funguje událost na Facebooku?

Událost je něco jako stránka na sociální síti Facebook. Umožňuje informovat o naší akci a pozvat účastníky. Ti mají šanci označit, jestli se účastní a také můžeme předat všechny důležité informace na jednom místě. Co jsou hlavní výhody takové události?

  • Máme všechny informace přehledně na jednom místě
  • Účastníci se mohou přihlásit, čímž získáme přehled o počtu lidí, kteří přijdou
  • Prostředí události nám umožňuje napsat poutavý text a vysvětlit důvod našeho setkání
  • Mezi zajímavé funkce patří možnost umístění banneru, který napoví téma a náladu akce
  • Na události vidíme datum, čas i harmonogram shromáždění. Můžeme tedy informovat všechny pozvané najednou
  • Naše akce může být i veřejná. Díky vytvoření události pomocí sociální sítě si můžeme zaplatit placenou reklamu a informovat tak více lidí.

Napište nám, jak vypadala nejlepší oslava ve Vašem životě do komentáře!

Jan Petrásek