Úspěšná developerská společnost Mariánské Lázně musí nabízet lákavé investiční příležitosti. Nemovitosti jsou skvělý nástroj pro zkušené i začínající investory. S jejich pomocí můžete získat velký majetek relativně rychle. Ještě než začneme investovat vlastní nebo půjčené finance, budeme potřebovat kvalitní informace a zaměření na konkrétní trh.

Kvůli čemu lidé v realitách bohatnou?

Když pochopíte jejich kouzlo a použijete správné postupy, může se Vám to opravdu vyplatit. Podívejme se na krátký příklad.

Mirek pracuje jako recepční v jednom hotelu v Mariánských lázních. Snaží se v zaměstnání a o víkendech pracuje na brigádě. Je schopen doložit čistý příjem 35.000 korun měsíčně. Nemá žádné dluhy a banka je ochotná mu poskytnout úvěr.

Díky hypotéce si mohl Mirek koupit byt za pořizovací cenu 2.500.000,- korun. A to byl teprve první krok na Mirkově cestě. Jakmile vše vyřídil a v katastru bylo jeho jméno, vybavil náš investor byt nábytkem a spojil se s šikovným makléřem. Ten mu pomohl byt rychle pronajmout a díky nově získanému příjmu z pronájmu se splátka hypotéky platila tímto nájemným. A tímto stylem se byt udržoval po dobu dobu 4 let.

Proč je dobré vytvářet dlouhodobé investice?

V obchodě s nemovitostmi pracujeme s velkými obnosy peněz. A čím větší obnosy spravujeme, tím menší zhodnocení nám stačí, abychom slušně vydělali. Stejně jako náš známý Mirek. Ten vydržel a díky své trpělivosti zjistil, že svůj byt může prodat o milion dráž.

To je zhodnocení 10 procent ročně. Co myslíte, že Mirek udělal? Rozhodl se prodat. A za několik dalších měsíců si odnáší zisk téměř tři čtvrtě milionu. Proč ne celý milion? Musel totiž vyrovnat veškeré náklady na prodej, jakými jsou například:

Peníze, které ještě před 4 roky neměl, se teď jako zázrakem objevili na jeho bankovním účtu. A právě síla nemovitostí umožnila, aby se tento skvělý nápad realizoval. Česká republika je aktuálně jednou ze zemí Evropské unie s největším nárůstem pořizovacích cen nemovitostí.

Investování samozřejmě přináší i riziko.

Reality jsou považovány za konzervativní investici. Kvůli čemu? Především kvůli menším výkyvům cen a dalším výhodám. Mezi ty patří například pravidelný příjem z pronájmu. Nicméně i v poměrně stabilním světě realit musíme dávat pozor.

Jaké jsou nejčastější komplikace v tomto oboru?

  • V současnosti už bohužel není možné získat 100% hypotéku. V praxi to znamená, že musíte mít našetřeno minimálně 10% kupní ceny v hotovosti. Tím je samozřejmě situace složitější, protože je potřeba více peněz.
  • I když se nám podařilo koupit, můžou se stát neočekávané situace. Mezi ty patří například propady cen, krize nebo větší výdaje v podobě oprav. Ty mohou pořádně zahýbat našim plánem.
  • Pokud náš plán nevyšel podle představ, můžeme se dostat do velmi nepříjemné situace s bankou. Ať už jsme ztratili nájemníka nebo možnost splácení hypotéky, hrozí nám prodej našeho bytu pod cenou. Díky tomu bychom se mohli dostat do dluhu vůči bance. Ten by vznikl rychlým prodejem bytu za nižší než obvyklou cenu. A za námi by šel rozdíl mezi hypotékou a prodejní cenou.

To jsou samozřejmě jen některá rizika na trhu s realitami. Ať už se zabýváte nemovitostmi v Mariánských lázních nebo jiném městě České republiky, spojte síly se zaběhlou realitní společností. Ta by měla být schopna odhadnout současnou situaci na trhu a doporučit nejvhodnější typ investice. Dobrá rada Vám ušetří starosti a zbytečné výdaje. Díky ní budete mít šanci na lepší zhodnocení.

Napište nám do komentáře nejlepší developerskou společnost v Mariánských lázních.

Jan Petrásek