Český fotbal v minulosti získal celou řadu fotbalových trofejí a skvělých umístění. Prvním velkým úspěchem českého fotbalu druhé místo na mistrovství světa v roce 1934. Finále proběhlo v Římě a tehdejší Československo prohrálo 2:1 s domácím celkem Itálie. Jediný gól českého týmu vsítil Puč.

Dalším velkým úspěchem bylo další druhé místo na mistrovství světa v roce 1962. Toto mistrovství probíhalo v Chile a český výběr prohrál ve finále s Brazílií 3:1. Náš jediný gól vstřelil Josef Masopust. Od té doby již Československo či Česko nedosáhlo na takový úspěch. Další vavříny sbírali naši fotbalisté na mistrovství Evropy. První úspěch na mistrovství Evropy přišel v roce 1960 ve Francii. Tehdy v utkání o bronzovou medaili porazili reprezentanti výběr Francie 2:0. Další medaili přivezli borci našeho výběru v roce 1976 a byla to rovnou zlatá medaile. Tým porazil Němce po penaltách, kdy nejslavnější penaltu proměnil Panenka svým pověstným dloubákem. Další bronzová medaile byla v roce 1980 po velkém penaltovém dramatu s Itálií.

Následně přišel v roce 1996 druhý největší úspěch. Ve Wembley prohráli reprezentanti s výběrem Německa 2:1. Jediný gól našich vstřelil Patrik Berger. Poslední úspěch získala reprezentace v roce 2004, kdy přivezla bronzovou medaili. V tomto roce měl český výběr největší sílu za mnoho posledních let. Byl to poslední velký šampionát velmi dobré generace hráčů.
Tento záznam byl zaslán Úspěchy a trofeje a označen Domácí trofeje, Titul, Trofeje, Úspěchy. Záložka je zde.

Jan Petrásek