Co vás vedlo k tomu, že jste trenéra Uličného odvolal?

Měli jsme nás dva hlavní důvody – prvním byl herní projev mužstva, druhým nedostatek bodů. Posledním impulsem pro nás potom byla tisková konference po remízovém utkání s Českými Budějovicemi.

Co máte přesně na mysli?

Každý se na tiskovou konferenci může podívat na našich stránkách. Máme snahu vždy stát za trenérem, pokud jsme na stejné lodi. Po této tiskovce jsme ale už neměli pocit, že by se trenér Uličný ztotožňoval s avizovanými cíli klubu.

Rozhodnutí, že by měl trenér na lavičce Brna skončit, přišlo tedy jen ze strany vedení!  Takže žádná rezignace, o níž trenér Uličný mluvil?

O rezignaci nemůže být řeč, trenér Uličný byl ve středu z funkce odvolán. Také už asi sám cítil a věděl, že mužstvu nemá co dát. Vzal to sportovně. Ocenili jsme to, co pro Brno udělal. Nemůžeme zapomínat, že za jeho působení jsme v loňské sezóně dosáhli největšího úspěchu.

Proč si tedy myslíte, že se váš tým dostal nyní do takového útlumu?

Máme spoustu zraněných hráčů, což nás limituje. Pravdou ale také je, že kouzlo trenéra časem vyprchá. Navíc své sehrála i aféra Besta, která nás také poznamenala.

Co bude nyní s vaším kontroverzním útočníkem Bestou, jenž trénuje s béčkem, protože se dostal do křížku s trenérem Uličným?

Vždy budeme stát na straně trenéra. Pokud ho bude chtít dočasně jmenovaný kouč Aleš Křeček zpátky, nebo přijde jiný trenér, který o něj bude mít zájem, potom s Bestovým povoláním zpět do áčka nemám žádný problém. Trenér je kompetentní a podle něho to bude v mužstvu fungovat. Možná se nebude chtít zpět ale Bestovi, takže je předčasné tuto záležitost v tuto chvíli řešit.

Vycítil jste i od hráčů, že by iniciovali odpor proti Uličnému a jeho odvolání jim bylo po chuti?

Hráči v našem rozhodnutí nehráli žádnou roli.

Tým tedy nyní povede Uličného asistent Aleš Křeček. Stanovili jste si, do jakého časového horizontu?

Řekli jsme si, že tým povede do konce podzimu. Chtěli bychom, aby zimní přípravu vedl už nový kouč.

Kdo by jím měl být?

Už jsme v kontatku s jedním trenérem, ale nerad bych jeho jméno specifikoval. Je to velice fundovaný člověk.

Byla by fotbalová veřejnost jeho jménem překvapena?

Nevím, jestli by byla překvapena, nicméně bych byl velice rád, kdybychom se s ním na angažmá dohodli. V celé věci by mělo být jasno do příští středy či čtvrtka.

Jan Petrásek