Celým jménem Lionel Andrés Messi je momentálně nejlepším fotbalistou světa. Hraje ve Španělsku za FC Barcelona. Všeobecně je považován za nového Maradonu. Lionel Messi začal s fotbalem v pěti letech v týmu svého otce. V jedenácti letech, kdy o něj projevilo zájem River Plate, mu byl zjištěn nedostatek růstových hormonů.

Vedení Barcelony již tehdy objevilo jeho obrovský talent. Přijal tedy kontrakt v Barceloně, kam se přestěhoval s celou rodinou a byla mu zaplacena léčba. Brzy začal Barceloně splácet tento dluh a dnes je nejlepším fotbalistou světa. Debut v prvním týmu Barcelony měl Messi v roce 2004.

V květnu roku 2005 vstřelil svůj první gól v dresu Barcy. Messimu bylo nabídnuto reprezentovat španělskou reprezentaci do dvaceti let. Lionel však odmítl a potvrdil, že reprezentovat bude za zemi, kde se narodil, tedy Argentinu. Jeho debut v reprezentaci byl velmi peprný. Lionel byl vyloučen po čtyřiceti sekundách, kdy přišel na hřiště. Dostal červenou kartu za strkanici s obráncem. Následně Lionel začal střílet góly jako na běžícím páse ve Španělské lize i reprezentaci.

V dresu Barcelony již vyhrál Ligu mistrů, španělskou ligu, španělský pohár i superpohár, evropský superpohár a mistrovství světa klubů. S reprezentací získal zlato z mistrovství světa do dvaceti let a zlato na olympiádě. S prvním týmem Argentiny stále na velký úspěch čeká.

Jan Petrásek