Do Evropských pohárů zasáhlo již mnoho českých týmů. Pravidelně se účastní Sparta Praha a Slavia Praha. V minulosti velké úspěchy zaznamenala Dukla Praha. Do pohárů také zasáhl baník Ostrava, Zbrojovka Brno, Sigma Olomouc, FK Teplice, FK Jablonec  a mnoho dalších.

Na velký úspěch v evropských pohárech naše týmy stále čekají. Asi nejlépe si v historii vedla Sparta. Jako jediný český tým dokázala postoupit ze základní skupiny ligy mistrů v roce 1999/00. V základní skupině měla Bayern Mnichov, Feyenoord a Spartak Moskva. Poté ještě ve starém modelu soutěže nepostoupila z druhé osmifinálové skupiny. V této skupině Sparta skončila pouze před Herthou Berlín.

Nestačila na slavný Real Madrid a Panathinaikos Athény. Poté dokázala postoupit ze základní skupiny ještě jednou v roce 2003/04. V tomto roce měla v základní skupině Lazio Řím, londýnskou Chelsea a Besiktas Istanbul. Sparta však ztroskotala v osmifinále na AC Milán. Od té doby se dokázala probojovat do základní skupiny ligy mistrů pouze dvakrát. Pokaždé obsadila poslední místo ve skupině. Od této doby nastupuje pouze v Evropské lize.

Největšího úspěchu dosáhla v minulém roce, kdy se dostala do šestnáctifinále, kde vypadla se slavným FC Liverpool.

Jan Petrásek